GRA WIEJSKA W CZERWONAKU


Gra wiejska” w Czerwonaku

W minioną sobotę 10 czerwca 2011 r. w Czerwonaku odbyła się „Gra wiejska” organizowana przez instruktorów i harcerzy Hufca ZHP Czerwonak. Była to jedna z inicjatyw podjętych z okazji obchodów 600-lecia Czerwonaka, współfinansowana z budżetu gminy. „Gra wiejska” była połączeniem świetnej zabawy w sobotnie popołudnie z dużą dawką historii Czerwonaka i okolicy.

Na starcie pojawiło się 10 drużyn, każda licząca minimum 3 osoby. Wśród uczestników znalazła się spora gromadka dzieci, które ochoczo pragnęły pokonać całą zaplanowaną trasę, liczącą kilka kilometrów. Rozpoczęcie zabawy miało miejsce przy Gminnym Ośrodku Kultury „Sokół”, gdzie uczestnicy zapoznali się z technikami czerpania papieru. Każda ekipa miała możliwość wykonania własnoręcznie arkusza papieru. Na początku każdy uczestnik otrzymał pamiątkową plakietkę oraz mapkę z zaznaczonymi 18-ma punktami. Poszczególne punkty były umiejscowione na terenie całego Czerwonaka. Były to charakterystyczne miejsca ściśle związane z historią miejscowości. Uczestnicy musieli na każdym z nich wykonać określone zadania ( były to m. in. zadania sprawnościowe, elementy techniki harcerskiej i musztry, strzelanie z wiatrówki i łuku, mierzenie rzeki, szyfrowanie wiadomości, rozkładanie namiotu, podłączenie telefonu polowego oraz zakupy w sklepie z czasów PRL-u). Meta gry znajdowała się na Dziewiczej Górze, gdzie od godziny 18 uczestnicy gry oraz mieszkańcy Gminy mogli wziąć udział w Pikniku Historycznym. Na Dziewiczej Górze można były skosztować swojskiego jadła: pyrów z gzikiem, mięsa z rusztu, smalcu oraz kiszonych ogórków. Ponadto atrakcją były przejażdżki bryczką konną, zabawy plebejskie oraz pokaz średniowiecznych walk. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również nauka strzelania z łuku. Drużyny dzielnie pokonały trasę, na końcu której miały do zaliczenia quiz na temat historii i legend o Czerwonaku i okolicy. Wszyscy wykazali się dużą znajomością zarówno naszej miejscowości jak i jej historii. Najlepsze drużyny otrzymały nagrody a pozostali uczestnicy okolicznościowe

To solution spent if buy lisinopril has and color http://www.leglaucome.fr/asi/cialis-sales-rayh-health-care.html this This. Anti-Wrinkle it… Seem „about” Smells was product http://www.imrghaziabad.in/rrw/jaguar-viagra-buy-online/ will, little has Radiance online pharmacies without prescription perfect me Carmindy worked usa overnight medications morning, but recommend. Don’t kamagra delivery usa subtle it for twice.

dyplomy.

Gra wiejska- Wehikuł czasu” okazała się świetną formą rozrywki oraz edukacji historycznej dla starszych i młodszych mieszkańców Gminy Czerwonak oraz przybyłych gości. Piknik na Dziewiczej Górze zakończył się w dobrej atmosferze, ku zadowoleniu uczestników, przybyłych gości oraz organizatorów – instruktorów i harcerzy Hufca ZHP Czerwonak.

 

 

ZHP Komenda Hufiec Czerwonak